Cardi B, Up ile Tarihe Geçti

Belcalis Marlenis Almanzar; bilinen sahne adı ile Cardi B; Up şarkısının başarısıyla Hot RB / Hip Hop Songs listesinde iki single ile listede birinci sıraya yerleşen ilk sanatçı oldu.

Kısa bir süre önce yeni single Up şarkısını yayınlayan Cardi B, yine tarihe geçmeyi başardı! Up şarkısı çıktıktan sonra hızla Billboard’un Hot R&B / Hip Hop Songs listesinde ilk sıraya yükselen Cardi B, iki single ile listede birinci sıraya yerleşen ilk sanatçı oldu. Aynı zamanda herhangi bir türde single şarkı ile listenin başına iki kez yerleşen ilk kadın olan Cardi B, geçtiğimiz aylarda Megan Thee Stallion ile çıkardığı WAP şarkısı ile listenin başında yer almıştı.

Cardi B, Up ile tarihe geçti - 2

Elle’den Alya Barutoğlu’nun haberine göre; 2016’da Rihanna ile çıkardığı Work şarkısı ve kendi Summer Sixteen şarkısı ile bu rekora sahip olan Drake, ünvanını Cardi B’ye kaptırmış oldu.

Cardi B, Up ile tarihe geçti - 3

Aynı zamanda Billboard’un Hot 100 listesinde ikinci sırada yer alan Up şarkısı, Cardi B’yi Lauryn Hill’in 1998’de Doo Wop (That Thing) ile bir numaraya yükselmesinden bu yana bu kadar yüksek çıkış yapan ilk kadın rapçi yaptı.

Cardi B, Up ile tarihe geçti - 4

Ardı ardına gelen başarılarını Instagram üzerinden paylaşan Cardi B, “Tüm hayranlarıma ve destekleyenlere teşekkür etmek istiyorum. Bu benim için çok büyük. Bir önceki solo single başarımı geçmek istemiştim ve üstün başarı elde ettim. Lauren’dan beri Top 5’te yer alan ilk female rapçi…” dedi.

Cardi B, Up ile tarihe geçti - 5

Mutluluk sözlerine Twitter’dan devam eden Cardi B, “Geçtiğimiz haftanın başında ağlıyordum çünkü tek bir paylaşım özgüvenimi yerle bir etti. ‘Reklama ihtiyacı var, sahte, yardıma ihtiyacı var’ dendi ama tüm bunları sürekli kazanarak tersine çevirdim. Bunları aklımdan silip, yeni rekorlarım ile eski rekorlarımı kırdığımı kendime hatırlattım. Çıtalar yükseldi” dedi.