BTS Billboard 200 Listesinde Zirveden İnmiyor

K-pop grubu BTS, tamamı İngilizce olan Dynamite şarkısıyla Billboard 200 müzik listesinde zirvedeki yerini iki haftadır koruyor.

Dünyaca ünlü Güney Koreli müzik grubu BTS, tamamı İngilizce olan Dynamite şarkısıyla Billboard 200 müzik listesinde iki haftadır birinci.

BTS Billboard 200 listesinde zirveden inmiyor - 2

Single, radyoda 16 milyon kez çalınma ile birlikte geçen hafta 17,5 milyon ABD yayını ve 182 bin  indirme ile zirvedeki yerini korudu.

Geçen haftanın şarkının ‘poolside’ ve ‘tropikal’ remiks versiyonları ile elektronik dans müziği, akustik ve enstrümantel versiyonları da yayınlanmıştı.

BTS Billboard 200 listesinde zirveden inmiyor - 3

Dynamite, The Chainsmokers’ın Halsey ile düet yaptığı Closer şarkısından dört yıl sonra ilk kez birbirini takip eden haftalarda 180 bin indirme alan şarkı oldu.

BTS Billboard 200 listesinde zirveden inmiyor - 4

BTS, bu ayın başında, dinlenme-radyolarda çalınma- satış rakamları başarısına göre oluşturulan ve müzik endüstrisindeki başarının en büyük kriterlerinden biri kabul edilen Billboard Hot 100 listesine de birinci sıradan giren ilk Güney Koreli grup olara tarihe geçmişti.

BTS Billboard 200 listesinde zirveden inmiyor - 5

BTS grubunun 21 Ağustos’ta çıkardığı Dynamite adlı şarkısı, 101.1 milyon izlenme ile rekor kırıp ‘YouTube’da ilk 24 saat içinde en çok izlenen video’ olmuştu.