Blackpink YouTube’un 24 Saatlik İzlenme Rekorunu Kırdı

Dünyaca ünlü K-pop grubu Blackpink, yeni klibi How You Like That ile Güney Koreli BTS’in rekorundan bir yıl sonra YouTube’un 24 saat içinde en çok izleneni olma rekorunu ele geçirdi.

Güney Kore’nin dünyayı etkisi altına alan K-pop adlı müzik hareketi, interneti de ele geçirdi. Ünlü BTS grubundan sonra şimdi de kadınlar grubu Blackpink YouTube rekoru kırdı.

BTS grubunun YouTube izlenme rekoru, bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra yine bir başka K-pop grubu olan Blackpink tarafından ele geçirildi. Blackpink’in yeni videosu 80 milyondan fazla izlendi.

Blackpink’in yeni klibi How You Like That? 82,4 milyon izlenmeyle 24 saat içinde en fazla izlenme rekoruna sahip oldu. 26 Haziran’da yayınlanan klip, şimdiye dek toplam 138 milyon kez görüntülendi.

Yaklaşık 10 milyon kişinin olumlu yönde oy kullandığı klip şu anda trend videolar listesinde de 1 numarada yer alıyor. Koreli grubun YouTube’daki üye sayısı ise 39,4 milyonu bulmuş durumda.

Geleneksel müzik endüstrisinden daha farklı bir çizgide hareket eden KPop’un hayranları da sosyal medyada ve internette oldukça aktif olmalarıyla göze çarpıyor. Genelde kendilerine “ARMY (Ordu)” adını vererek organize hareket ediyorlar.

2016 yılında YG Entertainment tarafından kurulmuş Güney Koreli grup dört üyeden oluşuyor: Jisoo, Jennie, Lisa ve Rosé. Grup 8 Ağustos 2016 tarihinde Boombayah ve Whistle isimli iki single içeren Square One isimli single ile çıkışını yaptı.  

Eylül 2019 itibarıyla Blackpink, YouTube’da en çok abonesi olan müzik grubu unvanını aldı. Coachella festivaline katılan ilk K-Pop grubu olan Blackpink, aynı zamanda Amerikalı şarkıcı Lady Gaga’yla düet yapan ilk K-pop grubu olma özelliğine de sahip.