Billboard Cardi B'yi Yılın Kadını seçti

ABD’li rap şarkıcısı Cardi B, Billboard dergisi tarafından müzik alanında ‘Yılın Kadını’ seçildi. Bu yıl yalnızca bir şarkı çkardığı halde bu unvanın verilmesi nedeniyle eleştirilen Cardi B, kendini savunarak şarkısının yarattığı etkiden bahsetti.

Dünyca ünlü ABD’li rap şarkıcısı Cardi B‘ye, Billboard tarafından müzik alanında ‘Yılın Kadını’ unvanı verildi. 28 yaşındaki şarkıcı, Billboard’un 10 Aralık’ta düzenleyeceği Women in Music (Müzikte Kadınlar) etkinliğinde ‘Yılın Kadını’ ödülünü alacak. REKLAM

Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan ve Teyana Taylor’ın sunacağı tören, corona virüs salgını nedeniyle online yapılacak. 

Törende Jennifer Lopez de müzik alanında yarattığı etkiden dolayı ‘Yılın İkonu’ ödülünü alacak.

Cardi B, ‘Yılın Kadını’ unvanını almaya hazırlanırken, bu yıl yalnızca bir şarkı yayımlaması nedeniyle ödülü hak etmediği gerekçesiyle eleştirilerin hedefine oturtuldu.

Cardi B, Instagram hesabından paylaştığı videoda şarkının Ağustos’ta yayımlanmasından bu yana yarattığı etkiden bahsederek kendini savundu. Cardi B, “Sizin gibi ağlayan bebekler, ‘Ne sadece bir şarkısı mı var?’ dese de evet o şarkıya sahibim. Bu şarkı en çok satan, en çok izlenen şarkı, bunu biliyor musunuz? Cumhuriyetçilerin Fox News’ta mızmızlanmasına neden olan şarkı” ifadesini kullandı.