Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons Diziden Ayrılma Nedenini Açıkladı

Big Bang Theory’de Sheldon karakterini canlandıran Jim Parsons diziden ayrılma nedenini “Son 2 sezon olacağına dair içimde bir çeşit şüphe vardı” diye açıkladı.

The Big Bang Theory’nin Sheldon Cooper’ı Jim Parsons, 2 sezon daha devam edeceği açıklanmasına rağmen 12 sezonun ardından diziden ayrılma kararı almasıyla ilgili konuştu. David Tennant’ın podcastine konuk olan oyuncu, süreci karmaşık bir yol diye tarif etti.

Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 2

Parsons, “Geriye dönüp baktığımda aslında her şey gözlerimin önünde yaşanıyor” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: Son sözleşmemiz, son iki yılı kapsıyordu ama imzaladığımızda kimse bunun ne anlama geldiğini bilmiyordu. İçimde, o sözleşmeyi imzaladığımda son olacağına dair bir çeşit şüphe vardı. Asla asla dememek lazım, ne olacağını kim bilebilir?

Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 3

Jim Parsons’ın  gelecek planları üzerine düşünmeye başlaması, köpeğinin hayatının sonuna yaklaştığı, kendisininse Broadway oyunu Boys in the Band’de başrol oynadığı yoğun bir yazın ardından gerçekleşti. Parsons, bu deneyimin onu hırpalanmış bıraktığını ve kendisinin o zamanki yaşından 6 yaş büyükken, yani 52 yaşındayken ölen babasını düşünmeye başladığını söyledi.

Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 4

Parsons, “12. sezonun sonunda 46 olacağımı fark ettim” diye devam etti. “Batıl inançlarım ya da böyle şeylerim yoktur ama bu biraz da bağlam meselesiydi. Bana, babam gibi, yaşayacak 6 yılım kaldığını söyleseydiniz, denemem ve yapmam gereken başka şeyler olduğunu düşünürdüm. Bunların ne olduğunu bile bilmiyorum ama denemem gerektiğini söyleyebilirim.”

Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 5

Diziden ayrılma konusundaki bir endişesinden de bahseden oyuncu, oyuncuların ve teknik ekibin topluca işsiz kalmasından kaygılandığını söyledi. İşin o kısmı hep vardır, ‘Bu işe ihtiyacım var dostum’ diyecek diğer insanlar… Bu sektör işte böyle ve bu kısmı zor.

Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 6

Komedi dizisi Big Bang Theory’den fotoğraflar…

Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 7
Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 8
Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 9
Big Bang Theory'nin Sheldon'ı Jim Parsons diziden ayrılma nedenini açıkladı - 10