Beymen İstinyeprak İzmir’de Sanat Sohbeti

Hayatın her alanına uzanan üretim ve tasarımlardan ilham alan vizyonuyla Beymen, sanat ve modanın yaratıcı dünyalarını Beymen Art çatısı altında birleştiriyor. 

Beymen Group Çağdaş Sanat Koleksiyonu ile yerel ve global sanatçıların eserlerini geniş kitlelerle, alışverişin ötesinde benzersiz ve ilham veren deneyimler yaşatan özel etkinliklerine Beymen Art Talks ile devam ediyor.

Güncel sanat platformu Artkolik işbirliği ile gerçekleşen sanat söyleşilerinin yenisi 9 Mayıs 2023, Perşembe günü Beymen İstinyePark İzmir’de gerçekleşti.

Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu kurucusu Nazlı Keçili moderatörlüğünde, Sanat Tarihçi Buket Şakarcan’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Tuvalden Podyuma Sanat ve Moda” konulu sohbette, Rönesans döneminin en ünlü resimlerinden Arnolfini Wedding ve zamanının ötesinde bir sanatçı Hieronymus Bosch’un eserlerine sanat tarihinin en ünlü yapıtlarının modaya yansıması ele alındı.

Davetlilerin soru ve cevapları ile interaktif olarak devam eden Beymen Art Talks’a aralarında Bahar Var, Billur Vidinlioğlu, Ceyda Niyazoğlu, Dilfrip Andaç, Didem Develioğlu, Melis Türkoğlu, Zeynep Tekin, Feyza Aydın, Lale Somak, Merve Çelikkaya, Pelin Dinsel, Neslihan Veryeri, Gamze Yemişçi, İlkay Acun, Selin Şeker, Işıl Manavoğlu, Milen Habif’in de   aralarında yer aldığı iş ve cemiyet hayatından pek çok ünlü isim katıldı.