Beşinci James Bond Pierce Brosnan'dan İlk James Bond Sean Connery'ye Anma: Gençken Benim En Büyük James Bond’umdunuz

James Bond karakterini canlandıran beşinci aktör Pierce Brosnan, önceki gün hayatını kaybeden ilk James Bond aktörü Sean Connery’yi sosyal medya paylaşımıyla andı. Brosnan, “Gençken benim en büyük James Bond’umdunuz” dedi.

Pierce Brosnan, önceki gün hayatını kaybeden Sean Connery’yi andı. 67 yaşındaki Brosnan, 90 yaşında hayatını kaybeden Connery’nin ardından sosyal medyadan bir mesaj paylaştı.

“Sir Sean Connery, kendisi James Bond haline gelen bir adam olarak gençken benim en büyük James Bond’umdunuz. Sonsuza kadar yaşayacak büyük bir sinematik ihtişamı geride bırakıyorsunuz. İkonik ayak izlerinizi takip eden bizlerin önünü açtınız. Rolde kendi yorumlarımızla ilerlerken, sırayla her birimiz size saygı ve hayranlıkla baktık” ifadesini kullandı.  

Brosnan ayrıca, “Bir aktör ve bir insan olarak her anlamda kudretliydiniz, sonsuza dek öyle kalacaksınız. Bütün dünya sizi sevdi ve özleyecek” mesajını paylaştı.

Connery, James Bond karakterine hayat veren ilk aktör olurken, 1963’te çekilen Dr. No filmiyle birlikte yedi kez 007 rolüne büründü.

James Bond’a hayat veren beşinci aktör olan Pierce Brosnan ise 1995 ile 2002 yılları arasında dört filmde rol aldı.

25’inci James Bond filmi olan No Time to Die’ı ise beşinci ve son kez Daniel Craig canlandırıyor.