Ben Affleck: Sinema Dünyası Değişecek

Ben Affleck, salgın sonrasında sinemada değişiklikler olacağını vurgulayarak, düşük ve orta bütçeli filmlerin sinema salonlarında şans bulamayacağına, sadece Marvel filmleri gibi büyük bütçeli filmlerin gösterileceğine inandığını ifade etti.

Ben Affleck, salgın sonrasında düşük ve orta bütçeli filmlerin sinema salonlarında şans bulamayacağına, sadece Marvel gibi büyük bütçeli filmlerin gösterileceğine inandığını söyledi.

Ben Affleck: Sinema dünyası değişecek - 2

Affleck, The Town ve Argo gibi orta bütçeli filmlerin vizyonda gösterilme ihtimâlinin zor olacağını ifade etti.

Ben Affleck: Sinema dünyası değişecek - 3

Yıldız oyuncu konu hakkında şu ifaeleri kullandı: “Bence dramaların ve orta bütçeli filmlerin sinemalarda gösterilmesi çok ama çok zor olacak. Devasa filmlerin geniş çapta dağıtıldığını ya da birkaç sinemada küçük prestijli dağıtımlarla vizyona giren ancak çoğunlukla dijitalde gösterilen küçük filmler göreceksiniz.”

Ben Affleck: Sinema dünyası değişecek - 4

“Bence iyisiyle kötüsüyle durum bu, bundan kendi sonuçlarınızı çıkarabilirsiniz ancak, şu anda gördüğüm şeylerden ve bir şeyler çekmeye çalışırken yaşadıklarıma dayanarak film sektörünün yönü hakkında en iyi tahminim bu olacaktır.”

Ben Affleck: Sinema dünyası değişecek - 5

Affleck, alkol bağımlılığı ile boğuşan bir basketbol koçunu canlandırdığı, salgından önce ABD’de vizyona giren ancak kısa bir süre sonra VOD platformlarında gösterilen The Way Back filmi hakkında da konuştu. Karantina sürecinde insanların evden film izlemeye alıştığını açıklayan oyuncu, bu durumun The Way Back açısından yararlı bir şey olduğuna vurgu yaptı