Ben Affleck, Batman Rolünü Neden Kabul Ettiğini Açıkladı

Batman karakterindeki performansı karışık tepkilere yol açan Ben Affleck, rolü kabul etme kararının “çocukları için” olduğunu açıkladı.

Ben Affleck, Batman’i canlandırma kararının ardındaki başlıca gerekçesini ve bunun “Justice League: Adalet Birliği’nde (Justice League) çile çekmeye” neden değdiğini açıkladı.

Ben Affleck, Batman rolünü neden kabul ettiğini açıkladı - 2

Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice – 2016), Suicide Squad: Gerçek Kötüler (Suicide Squad – 2016) ve Justice League: Adalet Birliği’nde (2017) Batman’i canlandıran Affleck, Variety’e verdiği röportajda gıptayla bakılan rolü oynadığı dönemler hakkında konuştu.

Ben Affleck, Batman rolünü neden kabul ettiğini açıkladı - 3

“ÇOCUKLARIM İÇİN”

Independent Türkçe’nin aktardığı habere göre, 2016’da Batman v Superman: Adaletin Şafağı’nda Batman’i oynayacağı duyurulunca Oscar ödüllü oyuncu sevenlerini şaşırtmıştı. Şimdi oyuncu, kararın “çocukları için” olduğunu açıkladı.

Ben Affleck, Batman rolünü neden kabul ettiğini açıkladı - 4

“ÇİLENİN HER ANINA DEĞDİ”

Affleck şunları söyledi: 

“Batman’i oynadım çünkü bunu çocuklarım için yapmak istiyordum. Oğlumun anlayacağı bir şey yapmak istedim. Demek istediğim, çocuklarım Operasyon: Argo’yu (Argo) izlemedi.”

Oyuncu şunları ekledi:

“Kostümü oğlumun doğum günü partisinde giydim ve bu Justice League: Adalet Birliği’nde çektiğim çilenin her anına değerdi.”

Ben Affleck, Batman rolünü neden kabul ettiğini açıkladı - 5

Çok sayıda eleştirmen, 48 yaşındaki oyuncunun DC süper kahramanı performansını kötü karşılamış, filmler çoğunlukla ortalama bulunmuş veya olumsuz değerlendirmeler almıştı.

Bruce Wayne rolünde geçirdiği çalkantılı zamanları anlatan Affleck şunları söyledi:

“Justice League: Adalet Birliği döneminde çok fazla içmeye başlamıştım. Bu yüzleşmesi ve mücadele etmesi zor bir şey. Bir süredir içmiyorum ve çok iyi hissediyorum. Daha önce hiç bu kadar sağlıklı ve iyi hissetmemiştim.”

Kayıp Kız’ın (The Gone Girl) yıldız oyuncusu, DC’nin 4 Kasım 2022’de gösterime girmesi beklenen gelecek filmi The Flash’te Batman rolünü kısa süreliğine olsa da tekrar canlandırmaya hazırlanıyor.