Bebek Yoda, Marvel Evreninde

Disney’in geçen yıl yayınlanan The Mandalorian dizisinde ilk kez ortaya çıkan ve fenomene dönüşen Bebek Yoda karakteri Marvel evrenine dahil oldu.

The Mandalorian dizisinin 50 yaşındaki Bebek Yoda’sı, Marvel evrenine dahil oldu. Bu haftaki çizgiromanda Bebek Yoda yer aldı. İşte Bebek Yoda hakkında merak edilenler…

Bebek Yoda, Marvel evreninde - 2

Star Wars (Yıldız Savaşları) evreniyle dünya ilk kez 42 yıl önce tanışmıştı. Gezegenler arası güç savaşını anlatan bu evren, 45 milyar dolarlık bir ekonomik değere kavuştu. 2019’da Disney’in kendi dijital yayın kanalında Star Wars’un dizisi The Mandalorian başladı. Dizinin ilk bölümünde uçan bir puset içinde görülen üç parmaklı bebek büyük gizem yarattı. Daha sonra bu bebeğin, serinin efsane karakteri saygıdeğer Jedi ustası Yoda’nın bebek versiyonu olduğu ortaya çıktı. 

Bebek Yoda, Marvel evreninde - 3

Oysa karakterle ilgili dizinin tanıtımlarında hiçbir ipucu yoktu. Bebek Yoda, bir anda dünya çapında heyecan kaynağı oldu.

Bebek Yoda, Marvel evreninde - 4

Bebek Yoda oyuncakları daha satışa çıkmadan milyar dolarlık oyuncak sektörünün zirvesindeki Lego’nun tahtını salladı. Satış rekorları kıran Bebek Yoda  kısa sürede fenomene dönüştü.

Bebek Yoda, Marvel evreninde - 5

1977’den bu yana 17’si efsaneleşmiş 21 bin 647 karakteri barındıran Star Wars evreni, iyi ile kötünün savaşını anlatıyor. Ancak hikayenin başını bilmeyen milenyum nesli, popüler kültürün etkisiyle en çok gücün karanlık tarafını temsil eden Darth Vader karakterini biliyordu. Bebek Yoda, bir anda büyük küçük her yaştan izleyicinin ilgisini uyandırdı. Bu sayede yeni nesli hikayeye bağlayacak ortak bir zemin yarattı.

Bebek Yoda, Marvel evreninde - 6

İşte The Mandalorian dizisinde Bebek Yoda fotoğrafları..

Bebek Yoda, Marvel evreninde - 7
Bebek Yoda, Marvel evreninde - 8
Bebek Yoda, Marvel evreninde - 9