Babayla Birlikte Okunan Kitabin Tadi Bir Baskadir...

Yaşı kaç olursa olsun, insan babasının yanında kendini hep çocuk hisseder. Ve bir çocuk için babasının şefkat dolu sesinden öykü dinlemek kadar ”sihirli” bir şey yoktur

Hazır ”Babalar Günü” yaklaşmışken, hele bir de ona şu sıralar doya doya sarılamazken, gelin babamızla yeni anılar biriktirelim. Kitaplığımızdan seçeceğimiz bir kitapla çocukluğumuza geri dönelim. Kâh gülelim, kâh hüzünlenelim; ama en çok da yaşadığımız ânı ölümsüzleştirelim.

Sevginin sınır tanımazlığını, uslu çocuk olmayı ve hatta bir gecede sınıfın en çalışkan öğrencisine dönüşmenin yollarını onunla yeni baştan keşfedelim. Yerimizde duramayıp, uzaylılar ve korsanlarla dolu süt peşinde bir maceranın içine sürüklenelim. Yeri gelsin rolleri değişelim. O çocuğumuz olsun, biz de küçük babası. Ona geceleri erken uyumanın ve akıllı uslu davranmanın öneminden bahsedelim. Zamana karşı yarışıp her gün yeni bir serüvene balıklama dalmanın mutluluğunu hissedelim. Kitapların serin gölgesinde gülelim, eğlenelim, sevelim, sevilelim. Ve birbirimizle kucaklaşamadığımız bu zor zamanlara rastlayan böylesine anlamlı bir günü, daha önce hiç kutlamadığımız kadar dolu dolu geçirelim.

Babalarınızla birlikte okuyabileceğiniz kitap önerileri için tıklayın.