Aspendos Festivali, Genç Opera Yıldızları Konseriyle Sona Erdi

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü’nce Antalya’da bu yıl 27’ncisi düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, ‘Genç Opera Yıldızları’ konseriyle tamamlandı.

Tarihi Aspendos Tiyatrosu’nda 5 Eylül Cumartesi akşamı, gala konseriyle başlayan Aspendos Festivali, ‘3 Soprano 3 Bas’ konseriyle devam etti.

Aspendos Festivali, Genç Opera Yıldızları konseriyle sona erdi - 2

Festivalin son konserinde ise Devlet Opera ve Balesi’nin gelecek vaat eden opera yıldızları soprano Işılay Meriç Karataş, Saliha Aktaş, Ayşe Şenoğul, mezzo soprano Tuğçe Oğuzülgen, tenor Berk Dalkılıç, bariton Gürhan Gürgen, bas Doğukan Özkan ve Murat Göçken, solist sanatçılar olarak sahnedeki yerlerini aldı.

Aspendos Festivali, Genç Opera Yıldızları konseriyle sona erdi - 3

Şef Cem Orhan’ın yönettiği konserde mesafeli- maskeli oturtulan yerli ve yabancı izleyiciler, tarihi Aspendos Tiyatrosu’nun büyüleyen atmosferinde solistlerin orkestra eşliğinde seslendirdiği opera şarkılarını ve müziklerini uzun bir aradan sonra özlem ve keyifle dinledi.

Aspendos Festivali, Genç Opera Yıldızları konseriyle sona erdi - 4

Bu yıl corona virüs salgınından dolayı farklı ülkelerden katılımın olmadığı, sadece DOB orkestralarının ve opera sanatçılarının katıldığı festivalin son konserinde de ‘Genç Opera Yıldızları’ sahne aldı.

Aspendos Festivali, Genç Opera Yıldızları konseriyle sona erdi - 5
Aspendos Festivali, Genç Opera Yıldızları konseriyle sona erdi - 6
Aspendos Festivali, Genç Opera Yıldızları konseriyle sona erdi - 7