Aşılama Merkezine Dönüştürülen ilk Kültürel Mekan: Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi

İtalya’da, Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi ülkedeki aşılama çabalarına destek olmak için bazı galerilerini sağlıkçıların hizmetine açacak. Müzeye aşı olmaya gelenler sanatçı Claudia Comte’nin eserlerini görecek. İngiltere’de ise bir konser mekânı, aşı merkezine dönüştürüldü…

İtalya’nın Torino şehrinde bulunan Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi, ülkedeki aşılama çabalarına yardımcı olmak için galerilerini sağlık çalışanlarına açmaya hazırlanıyor.

Aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekan: Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi - 2

Milliyet’in haberine göre; müze halk için bir aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekân olacak. Aşılama programı, ilk aşılanacak grup olan sağlık çalışanları ve yaşlılar için mart ya da nisan ayında başlayacak.

Aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekan: Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi - 3

Müze müdürü Carolyn Christov-Bakargiev yaptığı açıklamada, müzenin sosyal mesafeyi korumak için gerekli alana sahip girişim için ‘iyi donanımlı’ olduğunu söyledi.

Aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekan: Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi - 4

Bakargiev, müzenin üçüncü katında aşılanma sürerken İtalya’daki pandemi sebebiyle yapılan kısıtlamaların kalkması durumunda müzenin halka açık birinci ve ikinci katlarındaki sergiler de ziyaretçilere açık olacak. Aşı olmaya gelenler İsviçreli sanatçı Claudia Comte’nin eserlerini görecek. Aynı zamanda sanatçı aşı merkezi için özellikle akılda kalan yeni bir ses parçası da hazırlıyor.

Aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekan: Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi - 5

İngiltere’deki Bournemouth isimli konser mekanı, aşı merkezine dönüştürüldü.

Aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekan: Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi - 6

BBC’de yer alan habere göre, haftada 9 bin kişinin aşılanması beklenen ve İngiltere’nin güneyinde bulunan konser mekanında öncelikle sağlık çalışanları aşılanacak.

Aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekan: Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi - 7

Daha sonra ise diğer öncelik sırasında bulunan vatandaşlar buraya çağrılarak aşı olabilecekler.