Anthony Bourdain'ın Polisiye Romanı Gone Bamboo Diziye Uyarlanıyor

2018 yılında hayatını kaybeden Gastronomi dünyasının kötü çocuğu ABD’li şef ve yazar Anthony Bourdain’in suç romanı Gone Bamboo diziye uyarlanıyor.

İntihar eden ABD’li şef, Emmy ödüllü televizyon programcısı ve yazar Anthony Bourdain‘ın1995’te çıkan ilk romanı Bone in the Throat’ın (Boğazdaki Kemik) devamı niteliğindeki suç romanı Gone Bamboo, televizyon dizisi oluyor. Yapımcılığını Webster ve Robert Stone’un üstlendiği dizinin oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

BAŞARISIZ OLAN SUİKASKÇİNİN HİKAYESİ

Independent Türkçe’nin haberine göre; ABD’li merhum şef, televizyon sunucusu ve yazar, Karayipler’deki St. Martin adasında geçen kitabını 1997’de yayımlamıştı. Hikaye, emekli olup iyi bir hayat yaşamak isteyen hedonist suikastçı Henry Denard’ın etrafında dönüyor. Ne var ki Denard son işinde başarısız oluyor, bu yüzden geçmişinin dönüp onu rahatsız etmesi pek de uzun sürmüyor.

“SOSYAPAT BİR PLAJ KİTABI”

Kitabın giriş bölümünde Bourdain “Sosyopat bir plaj kitabı yazmak istedim. Bazen kendimi gördüğüm gibi tembel, paraya düşkün, şehvetli ve bunları itfa eden iyi niteliklerden yoksun bir erkek ve kadın kahraman istedim” ifadelerini kullanıyor.