Angelina Jolie, Unreasonable Behaviour ile Yönetmenliğe Dönüyor

Üç Altın Küre, iki Sinema Oyuncuları Derneğive bir de Oscar ödülü sahibi Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, dört yıl aradan sonra Unreasonable Behaviour filmiyle yönetmenliğe dönüyor.

Kan ve Aşk (In the Land of Blood and Honey/2011) ile başladığı yönetmenlik kariyerine; Boyun Eğmez, (Unbroken/2014) Hayatın Kıyısında (By the Sea/ 2015) ve First They Killed My Father (2017) ile devam eden Angelina Jolie, dört yıl aradan sonra tekrar kamera başına geçiyor. Jolie, İngiliz savaş fotoğrafçısı Don McCullin hakkında, aynı adlı otobiyografisine dayanan Unreasonable Behaviour’ı yönetecek.

Angelina Jolie, Unreasonable Behaviour ile yönetmenliğe dönüyor - 2

Jolie, biyografi filmiyle ilgili olarak “Don McCullin’in hayatını filme alma şansına sahip olduğum için çok mutluyum. Korkusuzluk ve insanlığın eşsiz birleşimine, savaşın gerçeğine tanık olmaya olan tutkusuna ve sonuçlarına katlananlara karşı duyduğu saygısından etkilendim. Bir film yapmayı umuyoruz. Don’un fotoğrafçılığı, tanık olduğu olağanüstü insanlar ve olaylar, gazetecilikte benzersiz bir dönemin yükseliş ve düşüşü hakkında tavizsiz bi hikaye” dedi.

Angelina Jolie, Unreasonable Behaviour ile yönetmenliğe dönüyor - 3

Don McCullin ise projeyle ve Jolie’yle ilgili “Angelina’nın Kamboçya hakkındaki son filmini izledikten sonra ve orada savaş sırasında çok zaman geçirdikten sonra, mekanı böylesine güçlü ve doğru bir şekilde temsil etmesinden çok etkilendim. Onunla güvenli, yetenekli ve profesyonel ellerde olduğumu hissediyorum” diye konuştu.

Angelina Jolie, Unreasonable Behaviour ile yönetmenliğe dönüyor - 4

Beyazperde’nin haberine göre; film Hardy Son & Baker şirketi adına Tom Hardy ve Dean Baker, Working Title Films adına Tim Bevan ve Eric Fellner’in yapımcılığında gerçekleştirilecek. McCullin ve Mark George ise yönetici yapımcılık görevlerine olacak.

Angelina Jolie, Unreasonable Behaviour ile yönetmenliğe dönüyor - 5

HSB’den Hardy ve Baker filmle ilgili “Don McCullin, uzun süredir derin saygı duyduğumuz biri. Dikkat çekici hikayesi acımasız dürüstlük, gözü kara cesaret ve sınırsız empati barındırıyor. Angelina, hepimizin aradığı malzemeye, alakalı ve ikna edici, etik açıdan hassas ve ilgi çekici bir yaklaşım oluşturdu. Vizyonundan heyecan duyuyoruz ve olağanüstü katkısı, hizmeti ve insanlığa ömür boyu çalışmasıyla hatırlanmayı hak eden bir adamı tasvirini desteklemeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Angelina Jolie, Unreasonable Behaviour ile yönetmenliğe dönüyor - 6

Film, ünlü İngiliz savaş fotoğrafçısının, kendisini yoksulluk çeken, savaş zamanı Londra’sından dünyanın en tehlikeli savaş bölgelerinden bazılarına götüren hayatını anlatacak.