Alicia Keys, Karol G, DaBaby, Jack Harlow ve Tate McRae 2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde Sahne Alacak

MTV, Alicia Keys, Karol G, DaBaby, Jack Harlow ve Tate McRae’nin 2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde sahne alacak sanatçıların arasında yer alacaklarını açıkladı.

Ayrıca Amerikalı şarkıcı Madison Beer, Brezilyalı süperstar Anitta, süper model Winnie Harlow, WWE Universal Şampiyonu Roman Reigns ve eski MTV sunucuları Bebe Rexha ve Rita Ora, 8 Kasım Pazar günü yayınlanacak olan MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde yer alacak.

15 Grammy ödüllü sanatçı, söz yazarı, müzisyen, yapımcı ve New York Times’ın en çok satan yazarlarından Alicia Keys, merakla beklenen yedinci stüdyo albümü ALICIA’nın eylülde yayınlanmasının ardından ilk defa bu yılki MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde sahne alacak.

Alicia Keys, Karol G, DaBaby, Jack Harlow ve Tate McRae 2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde sahne alacak - 2

Hip hop fenomeni DaBaby son albümü Blame It On Baby’nin küresel başarısının ardından, ilk kez MTV MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde sahne alacak. Ayrıca Roddy Ricch’in rol aldığı single’ı “ROCKSTAR” ile “En İyi Yeni”, “En İyi Hip Hop”, “En İyi Şarkı” ve “En İyi İşbirliği” dahil olmak üzere MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde dört dalda aday gösterildi.

Alicia Keys, Karol G, DaBaby, Jack Harlow ve Tate McRae 2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde sahne alacak - 3

Nicki Minaj ile “Tusa” single’ıyla “En İyi İşbirliği” adaylığının yanı sıra “En İyi Latin”, “En İyi Video” ve yerel ödül kategorisi “En İyi Orta Latin Amerika” dallarında aday gösterilen Grammy ödüllü Karol G, merakla beklenen single’ı “Bichota”yı yayınladıktan sonra MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde performans sergileyecek.

Alicia Keys, Karol G, DaBaby, Jack Harlow ve Tate McRae 2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde sahne alacak - 4

“All the things I never said” isimli EP’sini yeni çıkaran müzisyen Tate McRae ve iki platin ödüllü rapçi Jack Harlow, Avrupa Müzik Ödülleri’nde ilk kez sahne alacak. İki sanatçı da “En İyi Çıkış” kategorisinde aday gösteriliyor, Harlow aynı zamanda “En İyi Yeni” dalında da aday gösterildi.

Alicia Keys, Karol G, DaBaby, Jack Harlow ve Tate McRae 2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde sahne alacak - 5

Bu sene ilk kez Macaristan’da da çekilecek olacak Avrupa Müzik Ödülleri aralarında Londra’nın da dahil olduğu dünyanın farklı şehirlerinden gerçekleşecek bu küresel müzik kutlaması öncekilerden farklı olacak. İzleyiciler 2020 MTV Avrupa Müzik Ödüllerinin resmi ortağı olan Macaristan’ın dört ikonik merkezini yakıdan inceleme fırsatı bulacak.