27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde Jüri Başkanı Füsun Demirel

2020 Adana Altın Koza Film Festivali’nin jüri üyeleri açıklandı.  Festivalin jüri başkanlığını usta oyuncu Füsun Demirel üstlenecek.

Bu yıl 14 ile 20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 27. Adana Altın Koza Film Festivali‘nin jüri üyeleri açıklandı. Buna göre festivalin jüri başkanlığı görevini usta oyuncu Füsun Demirel üstlenirken; Demirel’e görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu Damla Sönmez, yönetmen Seren Yüce, müzisyen Can Atilla, yazar Ayfer Tunç ve sinema yazarı Sevin Okyay eşlik edecek.

Corona virüs önlemleri alarak sinemaseverleri ağırlayacak olan Adana Film Festivali’nde yarışma kategorisi yalnızca Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’ndan ibaret olacak. Ayrıca “Altın Koza Ödülleri” ile “Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri” ve “Orhan Kemal Emek Ödülleri” sahiplerini bulacak.

FESTİVAL İNTERNETTEN İZLENEBİLECEK 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yaptığı açıklamaya göre corona virüs gerekçesiyle, festivale diğer illerden misafir çağırılamayacak. Adana’da bulunan sinemaseverler festivale katılım sağlayabilecek. Tüm Türkiye’deki izleyiciler ise online olarak filmleri ve ödül törenini izleyebilecek.