20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde İlk 10'a Giren Filmler Belli Oldu

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a giren filmler belirlendi. Frankfurt Belediyesi’nin katkılarıyla 1-6 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin sonuçları 6 Kasım’da açıklanacak.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen ve Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, T.C. Kültür Bakanlığı Frankfurt Belediyesi ve T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşecek olanREKLAM

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin 8. kez düzenlediği “Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması”, bu yıl ilk kez düzenlenen “Belgesel Yarışması” ve festivalin bu yıl 12’ncisini düzenlediği “Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”nda ödül alan filmler ile Uzun Metraj Film yarışmasında En iyi Yönetmen, En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarının birincileri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek toplantıda açıklanacak.  

Corona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda geçmiş yıllardaki formatta yapılamayacak olan festivalde, bu yılın birincilerine verilecek ödüllerin yanı sıra ‘Onur Ödülü’ tiyatro-sinema sanatçıları Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’e, ‘Vefa Ödülü’ Münir Özkul adına ailesine, ‘2019 Seyirci Ödülü’ Misafir filmiyle Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’na ödülleri de, 2021 yılında düzenlenecek 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film festivalinde takdim edilecek.
 
20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin bu yıl 8. defa düzenlediği Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki ilk 10 a giren filmler şöyle:

Aden – Yön: Barış Atay
Bozkır – Yön: Ali Özel
Görülmüştür – Yön: Serhat Karaaslan
Kız Kardeşler – Yön: Emin Alper
Kovan – Yön: Eylem Kaftan
Kraliçe Lear – Yön: Pelin Esmer
Kronoloji – Yön: Ali Aydın
Nuh Tepesi – Yön: Cenk Ertürk
Soluk – Yön: Özkan Yılmaz
Topal Şükran’ın Maceraları – Yön: Onur Ünlü

Onur ödülleri Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem'e verilecek.

Onur ödülleri Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’e verilecek.

Festivalde ilk kez düzenlenen ‘Belgesel Yarışması’ndaki ilk 10 giren filmler şöyle:

Bir Rüya Gördüm – Yön: Cantez Esenç / Burcu Cantekin
Büyülü Fener Bekçileri – Yön: Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin
Kadın Olmanın Günahı – Yön: Ümran Safter
Kimsesizler Oteli – Yön: Rıdvan Karaman
Kromozom Kardeşler – Yön: Hasan Kalender
Merkeb-i Mesai – Yön: Hasan Erdoğmuş
Sevan the Craftsman – Yön: Ümran Safter
Sınırlar – Yön:Ece Cantürk
Umudun Kanadında – Yön: Ümran Safter
Uzun Yolculuk – Yön: Mesut Gengeç

Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda Türkiye’deki üniversitelerden katılan ve ilk 10’a giren filmler şöyle:

Aah! – Gökçe Demirgüç
Erk – Halil Ergin
Fraktal – Zahid Çetinkaya
Kanalı Beklerken – Yasin Serindere
Sallak – H. Rasoul Iranzad
Son Akşam Yemeği – Selinay Güneş
Tayf – Ali Kavas
We can’t be as close as before – Şemi Umut Karataş
Vortex – Cüneyt Işık
Yaylacı – Fatih Ertekin

Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10’a giren filmler şöyle:

Absence of light – Beatrice Aline
BarfuB durch Glas – Timur Küçükince
Das kleine – Bild Franzi Heinrich
Esma – Mikail Emrecik
Im Glashaus – Anna Zhukovets
Kısmet – Merve Uslu
Monita – Burhan Berçin
Reversibel – Lukas Marz
Wusstet ihr dass Steine – Katharina Schnekenbrühl
Verliebt verpackt versunken – Katharina Freudenberger

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz